Renowacja małego mieszkania. Problemy z doborem drzwi.

Urządzanie mieszkania, które zawiera się na małej przestrzeni jest bardzo trudne. Przede wszystkim dlatego, że problematyczne jest pomieszczenie wszystkich potrzebnych rzeczy w taki sposób, aby całość wyglądała estetycznie i przy okazji nie była zagracona przez stertę nikomu niepotrzebnych rupieci. Nie jest to jednak niemożliwe i przy odrobinie pracy da się to wykonać, a efekt może przerosnąć nawet najśmielsze oczekiwania. Konieczne jest jednak włożenie w taki projekt sporej ilości energii oraz czasu. Może się też zdarzyć tak, że dojdzie do sytuacji, że koncepcja nie wypali i całość będzie prezentowała się znacznie gorzej niż było to w planach. Z tego powodu podejmowanie tego typu zadań jest ryzykowne.

Wymiana drzwi

Przede wszystkim należy się zastanowić w jaki sposób można zaoszczędzić trochę przestrzeni. Konieczne jest stworzenie takiej powierzchni, która będzie oferować jak największą ilość miejsca. Można zastanowić się nad wymianą drzwi. Zazwyczaj stosowane są uchylne, które potrzebują bardzo dużo wolnej przestrzeni. Wynika to z tego, że poruszają się one po pewnym łuku. Odległość, która równa jest szerokości drzwi to martwa strefa, gdzie nie można postawić niczego – w przeciwnym razie niemożliwe by było otworzenie drzwi na oścież. Wiele osób decyduje się, aby zamontować drzwi przesuwane, które są pozbawione tej wady. Możliwe jest ich otwarcie praktycznie bez rezygnowania z miejsca. Jedyne co to uważać, aby nie stawiać nic zaraz przy ścianie – tam chować się będą drzwi. Są też takie, które są schowane w ścianie i nie szpecą w żadnej sposób mieszkania. Wadą jest to, że takie systemy montuje się podczas budowania mieszkania, albo podczas gruntownego remontu.

Wybór odpowiednich drzwi to również szansa na zwiększenie bezpieczeństwa /sxc.hu

Wybór odpowiednich drzwi to również szansa na zwiększenie bezpieczeństwa /sxc.hu

Łazienka i kuchnia

Miejsce można oszczędzać również na innych pomieszczeniach. Przykładem tutaj może być kuchnia. Niema takiej potrzeby, aby kupować wszystkie możliwe urządzenia AGD. Zajmują one bardzo wiele miejsca, a są w większości przypadków zbędne. W przypadku zakupu wyposażenia, które musi się znaleźć to warto jest wybierać takie, które są mniejsze od standardowych. Będą one wystarczające i przy okazji nie obciążą całego mieszkania w tak dotkliwy sposób. Podobnie można postępować w łazience. Zamiast wanny możliwe jest użycie prysznica lub niewielkiej wanny narożnej. Szafki wykonuje się na zamówienie i dzięki temu można stworzyć coś, co będzie dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki temu wszystko będzie pod naszą ręką i nie będzie przy tym zagracać całej powierzchni.

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Swoich sił w blogowaniu próbuje od kilku lat. Z wykształcenia jestem inżynierem. Fascynują mnie dzikie zwierzęta oraz komputery.

Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. jurek

    Drzwi to nie problem.. problemem jest wszędobylski kurz.

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


9 − 5 =