Jak stworzyć raj dla dziecka

Urządzenie pokoju dla dziecka jest bardzo poważnym wyzwaniem. Zawsze wydaje nam się, że taki pokój to nic trudnego. Jedna wizyta w sklepie. Już w środku witryny oddzielą kolorystycznie strefę dla chłopca (niebiesko) i tę dla dziewczynki (różowo). Wybierzemy szybko wszystkie potrzebne produkty i prosto do kasy. Na szczęście te czasy już minęły, a przynajmniej oddalają się wielkimi krokami. Nie ma już tego dziwnego podziału kolorystycznego, a produkty dla dzieci są jeszcze piękniejsze od tych dla dorosłych. Da się to zrobić małym kosztem, bez obaw, że wydamy tyle, ile wynoszą dotacje unijne Kraków.

Właśnie dlatego ciężko jest urządzić dzieciom pokój. Po pierwsze – bo jest tak duży wybór, że nie możemy się na nic zdecydować. Po drugie – że to dzieciom ma się podobać przede wszystkim, a nie nam. I po trzecie  – bo oceniają nas najbardziej szczere stworzenia na świecie, czyli dzieci i to ich radość jest dla nas najważniejsza. Bardzo ważny jest fakt, abyśmy wzięli pod uwagę wiek dziecka i jego zainteresowania.

Uśmiech dziecka - bezcenny. / sxc.hu

Uśmiech dziecka – bezcenny. / sxc.hu

Decyzje naszych pociech muszą być brane pod uwagę. W pokoju musi się znaleźć to co im się podoba i to co je interesuje – bo to one będą spędzały tutaj czas. Posłuchajcie tego o czym marzą, jak wyobrażają sobie swój pokój co im się podoba. Kto tak dobrze zna własne dzieci jak Wy sami? Może motywy bajkowe, może retro, może ulubione kolory. Do wyboru do koloru. Na rynku znajdziecie tyle wspaniałości, że będzie w czym przebierać, zapewniam.

W pokoju dziecka bardzo ważne jest także oświetlenie. Należy dbać o wzrok i zdrowie dzieci. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jeżeli znajdą się tutaj zarówno lampy stojące jak i lampy wiszące. Zapewnią na pewno więcej bezpieczeństwa.

Nie zapominajmy, ze Internet jest także miejscem, gdzie kupicie najwięcej oryginalnych akcesoriów. To tutaj czekają na Wasze pociechy meble vintage, kolorowe pompony, którymi możecie ozdobić pokoik, bawełniane światełka, wyjątkowe zabawki czy też obrazy na ścianę. Zastanówcie się czego potrzebujecie i do dzieła.

Najważniejsze, aby uzyskać oczekiwany efekt i żeby Wasza pociecha oglądając swój pokój po raz pierwszy krzyknęła z radości. Nie ma niczego cenniejsze niż uśmiech i radość Waszego dziecka.

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


9 × = 18