Problematyczne przyjmowanie lekarstw

Na każdym kroku możemy spotkać się z osobami, które cierpią z powodu poważnych chorób. Na ogół jest to zauważalne i bez problemu jesteśmy stwierdzić co danej osobie dolega. Są jednak też takie osoby, które ukrywają swoją chorobę przed światem. Mimo tego, że musi zażywać lekarstwa to stara się tego nie robić przy innych ludziach. Dlatego nieraz nie wiemy, że ktoś choroba i możemy jedynie snuć podejrzenia. Dla takich osób taka sytuacja jest bardzo niekomfortowa. Nieraz sposób podawania leków jest na tyle problematyczny, że nie sposób jest to robić poza wzrokiem innych osób. Nie mamy żadnych problemów w przypadku, gdy są to tabletki – możemy je połknąć niezauważenie lub mówiąc, że są to jakieś witaminy. Nie powinno to wzbudzać żadnych podejrzeć i dlatego jest to najbardziej komfortowy ze sposobów na przyjmowanie leków.

Choroby

Inaczej jest w przypadku chorób, które muszą być leczone za pomocą zastrzyków. Tak dzieje się, gdy ktoś jest chory np. na cukrzycę II typu. W takiej sytuacji musi przyjmować dożylnie insulinę, która pozwala mu zachować przytomność. Problematyczne jest to, że niekiedy nie można zachować stałych pór jej przyjmowania więc może zdarzyć się tak, że będziemy musieli ją sobie wstrzyknąć w czasie pracy. Z pewnością zwróci to uwagę naszych współpracowników i spowoduje, ze będziemy musieli się przyznać do tej choroby. Wiele osób będzie jednak inaczej interpretowało tego rodzaju zachowanie. Są tacy ludzie, którzy od razu pomyślą, że są to substancje odurzające, a objawy choroby to tzw. „głód narkotykowy”. Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, ale starze pokolenie nie zawsze orientuje się w tego rodzaju sprawach.

Medykamenty (sxc.hu)

Medykamenty (sxc.hu)

Metody leczenia

Innym sposobem na przyjmowanie leków jest podawanie ich w formie inhalacji. Najczęściej są one związane z chorobami układu oddechowego, ale w ten formie mogą być podawane także sterydy. To wszystko jest niezwykle ważne i dlatego powinniśmy przyjmować je regularnie. Niekiedy konieczne są koncentratory tlenu, które służą do podawania leków w ten sposób (lub po prostu tlenu). Są to więc urządzenia medyczne, które powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Niestety z reguły obecność takiego sprzętu będzie wzbudzała ciekawość innych ludzi i trudno będzie nam utrzymać swoją chorobę w sekrecie przed innymi. Ma to bardzo ważne znaczenie i dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby móc się tym zajmować w jak najlepszy sposób.

Więcej na ten temat można znaleźć pod adresem: http://www.ecomed.waw.pl/

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Swoich sił w blogowaniu próbuje od kilku lat. Z wykształcenia jestem inżynierem. Fascynują mnie dzikie zwierzęta oraz komputery.

Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


4 × 9 =