Przetrwać dziewięć miesięcy ciąży

Para przy nadzieji na łące

Moment , w którym kobieta i mężczyzna dowiadują się, że będą rodzicami, każdy przeżywa inaczej. Jedni są zaskoczeni, dla innych to spełnienie marzeń. Prędzej czy później jednak u każdego, obok radości, rodzi się wiele wątpliwości i obaw. Pragniemy, by nasze dzieci były przede wszystkim zdrowe i szczęśliwe. Pierwszym krokiem, który oboje rodzice powinni podjąć, jest szczególna dbałość o maleństwo w okresie prenatalnym.

W czasie ciąży w ciele kobiety zachodzi wiele zmian. Nie zawsze są one miłe, a jeśli dochodzi do tego burza hormonów i poranne mdłości, nieco łatwiej nam zrozumieć przyszłe mamy. Tak ważna w związku z tym jest rola mężczyzny. Przede wszystkim na każdym etapie ciąży należy odciążyć kobiety od wykonywania ciężkich prac domowych. I nie chodzi wcale o to, by panie przez cały ten czas leżały na kanapie, ale by nie musiały nosić ciężkich toreb z zakupami czy czyścić łazienki przy użyciu detergentów. Nawet jeśli chodziłoby bardziej o poprawę humoru kobiety, to warto to zrobić. Każdy kochający mężczyzna powinien także postarać się poświęcić swojej partnerce więcej czasu. Często zdarza się, że z przyczyn medycznych, kobieta musi wcześnie zrezygnować z pracy zawodowej. Jeśli przez większość ciąży będzie sama spędzała czas w domu, z pewnością jej rozdrażnienie będzie dużo większe. Zaproponujmy jej wspólny wypad za miasto, wyjście do kina lub nie marudźmy jak zwykle, jeśli zaproponuje wizytę u swoich rodziców.

Ucięta pizza

Nocna pizza potrafi uratować wieczór /sxc.hu

Kobieta w ciąży miewa także mnóstwo zachcianek żywieniowych. W rzeczywistości zdarzają się panie, które zagryzają chleb z nutellą ogórkami kiszonymi. Na szczęście należą one do rzadkości. W tym wypadku pamiętajmy jednak, że to właśnie mężczyzna powinien zachować zdrowy rozsądek. Starajmy się spełniać pragnienia kobiety i jednocześnie dbajmy o jej zdrowie. Ciąża bowiem nie powinna oznaczać nadmiernego przytycia. Żaden mężczyzna, który dba o swoje życie i zdrowie, nie powinien jednak powiedzieć swojej partnerce, że jest zbyt gruba. Może to się skończyć trwałym uszkodzeniem ciała. Mimo wszystko nie zaszkodzi od czasu do czasu pofolgować sobie i zaskoczyć przyszłą mamę. Nieraz uratuje nas dieta z dowozem warszawa . Jeśli nie mieszkamy w dużym mieście, przezorny mężczyzna powinien mieć ukrytą w zamrażarce pizzę lub frytki. Z pozoru tak mała rzecz może sprawić, że stanie się on niemal bohaterem w oczach kobiety.

Troska o przyszłą mamę to nie tylko wyręczanie jej w obowiązkach domowych i spełnianie żywieniowych zachcianek. W ciągu tych dziewięciu miesięcy mężczyzn czeka wiele testów na wytrzymałość. I chociaż żaden z nich nie będzie prosty, to oczekiwana nagroda naprawdę jest tego warta.

Tagged with:     , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


9 − 6 =