Wiosna, wiosna ach to ty

Mamy nadzieję, że już na dobre zagościła wiosna. Czas zacząć funkcjonować w tej nowej odsłonie kolejnej pory roku. Najwyższa pora wziąć się za siebie i przygotować na lato. Jak to zrobić i od czego zacząć? Myślę, że wszyscy doskonale o tym wiecie.

Po pierwsze sport, sport, sport i jeszcze raz sport. Wiadomo, że bez tego nasze organizmy żyć nie mogą. Trochę ruchu jest wskazane i trzeba to wykorzystać. Nieważne, który ze sportów lubicie uprawiać, ważne byście robili to z przyjemnością i nigdy nie przestawali. Poza tym warto pozbyć sie złych nawyków takich jak: papieros elektroniczny.

Ale mimo wszystko najważniejsza w tym wszystkim jest dieta. Dlaczego? Bo wiosna to wspaniały czas kiedy to wszystko budzi się do życia. Niedługo pojawi się zielona trawa, a na drzewach będą wisiały piękne młode liście, wszystko dookoła zacznie kwitnąć, a nam zwyczajnie będzie się chciało o wiele bardziej żyć.

Wraz z rozkwitającymi drzewami i roślinami pojawią się pierwsze świeże warzywa i owoce. Ponieważ właśnie na te produkty rozpoczyna się sezon – wagi sklepowe uginają się pod ciężarem kilogramów warzyw i owoców, które kupują klienci.

Warto hodować własne warzywa. / sxc.hu

Warto hodować własne warzywa. / sxc.hu

Pamiętajcie, aby w Waszej diecie nie zabrakło świeżych warzyw, które możecie także samodzielnie uprawiać. Nieważne czy posiadacie podwórko i kawałek ziemi, do której możecie wsadzić sadzonki pomidorów, rukolę czy kiełki. W dzisiejszych czasach taki rzeczy możecie uprawiać w doniczkach na balkonie. Wiadomo, że nie będzie tego produktu bardzo dużo – jednak wystarczająco dużo, żeby rodzina jadła świeże, dobre i zdrowe warzywa.

Owoce o wiele trudniej uprawiać na balkonie, ponieważ bardzo często rosną na drzewach. Z tego względu lepiej zdecydować się na kupowanie ich w sklepach ze zdrową żywnością lub od sprawdzonych sprzedawców, których produkty są doskonałe jakościowo, a ich pochodzenie można poznać.

Przekonajcie się sami jak dobrze jest mieć gdzieś w pobliżu swoje własne pomidory i sałatę – sałatki i kanapki smakują wtedy o niebo lepiej!

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


× 3 = 6