Zakupy na targach elektronicznych

Targi elektroniczne to jeden z najlepszych sposobów na to, aby bardzo tanio kupić sprzęt i wyposażenie do swojego domu. Nic więc dziwnego, ze za każdym razem zainteresowanie jest ogromne. Szczególnie wśród osób, które prowadzą też własne komisy i sklepy z używanym sprzętem. Mogą kupić oni coś naprawdę po niewielkiej cenie i później wystawić to u siebie za znacznie wyższa kwotę. W ten sposób korzystają wszystkie ze stron. Zarówno osoba sprzedająca na targach, osoba prowadząca własny sklep oraz ten, do którego finalnie tafia ten sprzęt. Oczywiście ten ostatni mógłby kupić tą rzecz taniej, jeżeli pojechałby osobiście na tego rodzaju targi. Nie każdy jednak ma taką możliwość, bo np. nie ma dojazdu lub czasu. Tym bardziej, ze znalezienie niektórych interesujących nasz rzeczy wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Są to ogromne targi z setkami stanowisk.

Elektronika

Często są one wystawiane w różnego rodzaju halach. Nie zawsze tak jednak jest. Coraz częściej można spotkać takie, które organizowane są w bardziej polowych warunkach. Rozstawiana jest wielka hala namiotowa, gdzie mogą się rozłożyć ci, którzy mają zamiar coś sprzedać. Kupując od nich powinniśmy bardzo uważać, bo często zdarza się tak, że pochodzenie niektórych przedmiotów jest bardzo niepewne. Mogą one np. pochodzić z kradzieży. Dlatego zawsze domagajmy się jakiegokolwiek dokumentu, który potwierdzałby, że sprzęt został zakupiony – oryginalne pudełka, paragony, instrukcje itd. Jeżeli kupujemy telefon komórkowy, który nie posiada ani oryginalnych słuchawek, ani ładowarki, nie ma też pudełka, instrukcji i całej reszty dodatków to możemy założyć, że jest on kradziony. Do każdego telefonu są takie rzeczy dodawane.

Na targach można kupić całkiem ciekawy sprzęt za niską cenę (sxc.hu)

Na targach można kupić całkiem ciekawy sprzęt za niską cenę (sxc.hu)

Zysk

Inną bardzo ważną rzeczą jest możliwość sprzedania czegoś samemu. Jeżeli mamy w domu pełno niepotrzebnego sprzętu to powinniśmy zapakować je do pudełek i wystawić na takich targach. Z pewnością nie obłowimy się jakość bardzo, ale przynajmniej pozbędziemy się tego, co zalegało w naszym domu. Niektóre sprzęty mogą osiągnąć naprawdę wysoką cenę – jeżeli sprzęt jest w dobrym stanie lub np. nie był nigdy wcześniej używany. Pamiętajmy jednak, ze jest to miejsce, w którym każdy chce zarobić i proponowanie „sklepowych” cen spowoduje, że nie uda się nam sprzedać niczego konkretnego.

Tagged with:     ,

Informacje o użytkowniku


Swoich sił w blogowaniu próbuje od kilku lat. Z wykształcenia jestem inżynierem. Fascynują mnie dzikie zwierzęta oraz komputery.

Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


+ 3 = 7