Płatności bezgotówkowe na co dzień

Płatności bezgotówkowe stają się w dzisiejszych czasach standardem. Jeszcze do niedawna było to coś naprawdę rzadko spotykanego, ale już teraz możemy płacić przy pomocy np. karty w większości sklepów. Niestety w dalszym ciągu nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez gotówki – są jeszcze takie rzeczy, których nie można dokonać przy pomocy karty płatniczej. W ciągu najbliższych kilku lat ta sytuacja się zmieni i będziemy mogli raz na zawsze wyzbyć się pieniądza. Czy tak a sytuacja będzie problematyczna dla społeczeństwa? Raczej niekoniecznie. Pieniądze były dobrym rozwiązaniem, gdy nie było alternatywy. W dzisiejszych czasach nie są one niezbędne.

Pieniądze już niedługo będą zbędne (sxc.hu)

Pieniądze już niedługo będą zbędne (sxc.hu)

Płatność kartą

Oczywiście gotówka może służyć nam na przykład do gromadzenia majątku. Możemy ją odkładać do skarpety i nikt o tym nie będzie wiedział. Jeżeli mamy pieniądze na kontach bankowych to rząd lub służby wywiadowcze są w stanie dotrzeć do każdej naszej złotówki. To spowoduje, że w jednej chwili możemy zostać odcięci od jakichkolwiek środków pieniężnych. Z drugiej strony nie musimy nosić przy sobie pieniędzy, zawsze łatwo możemy zapłacić i nie musimy oczekiwać na wydanie reszty. Zaleta takiego rozwiązania jest naprawdę bardzo wiele.

Tagged with:     ,

Informacje o użytkowniku


Swoich sił w blogowaniu próbuje od kilku lat. Z wykształcenia jestem inżynierem. Fascynują mnie dzikie zwierzęta oraz komputery.

Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Welamos

    No i dobrze, tak jest szybciej i bezpieczniej

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


2 × = 14