Rodzaje nakryć.

Z założenia izolacja dachu jest jednym z najważniejszych elementów przy budowie domu. Fundament i kilka ścian to nie wszystko, ważne jest również nakrycie. Od zarania dziejów ludzie próbowali sami radzić sobie z deszczami i wiatrami, które „porywały” ich mieszkania. Dziś, dzięki technologii ochrona domów jest znaczeni łatwiejsza. Albo inaczej, istnieje wiele możliwości by zapobiec niekomfortowym urokom natury.

Początkowo, ludzie układali warstwę dachu ze słomy. Obecnie jest bardzo rzadko spotykany, jednak znajdują się fani ekologii, którzy praktykują te okrycie domu. Kolejnym materiałem, nieco przedawnionym jest trzcina. Podobnie jak słoma jest ustawiana w strzechy, jednak stosuje się ją wyłącznie na potrzeby estetyczne. Kolejnym tworzywem wykorzystywanym wyłącznie na potrzeby estetyczne jest tzw. zielony dach. Jest to uatrakcyjnienie bryły budynku. Chociaż, ze względu na swoją ciężkość jest bardzo rzadko wykonywanym dachem.

Dom

Dom jednorodzinny /sxc.hu

Kolejnym materiałem, którego używa się do układania dachu jest drewno. Układa się go z dużych desek drewnianych lub mniejszych deseczek, które łączy się poprzez klinowanie. Spośród wszystkich dostępnych materiałów, najbardziej znanym jest dachówka. Zrobiona jest ona z elementów ceramicznych. Dostępna jest ona w różnych kształtach i kolorach. Wszystko zależy od technologii wypalania oraz dodanych barwników. Kolejnymi, również często używanymi materiałami do izolacji są papa oraz blacha. W zależności od ułożenia dachu wykonuje się je wymiennie.

Jak widać, sposobów na dach jest wiele. W zależności od potrzeb i gustów klientów, dach może być pokryty drewnem, blachą a nawet słomą.

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Kirsten

    Dla mnie ważne jest by przede wszystkim spełniał swoją rolę

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


6 + 9 =