Sposób na małą łazienką

Coraz częściej zdarza się, że chcąc mieć mieszkanie musimy wybrać minimalizm. Koszty zakupu własnego m2 w nowym budownictwie są horrendalne. Wiele lokali powstających obecnie w planie ma mały metraż. Urządzenie małych pokoi nie stanowi dużego problemu, ale jak sobie poradzić z małą ilością miejsca w łazience?

Sanitaria

elegancka łazienka(sxc.hu)

elegancka łazienka(sxc.hu)

Podstawą każdej łazienki jest wanna lub prysznic. W przypadku małej łazienki pierwsza opcja odpada, chyba, że wybierzemy krótką wannę, która może służyć na jednocześnie za brodzik prysznica. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, ale mimo wszystko zabiera więcej miejsca niż standardowy natrysk. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj kabina prysznicowa na wymiar, dzięki której wykorzystamy maksymalnie możliwości naszej łazienki i zaoszczędzimy co nieco miejsca. Istotnym elementem jest też umywalka. W małej łazience warto ją zabudować, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie kosmetyków i innych niezbędnych w tym miejscu przedmiotów.

Szafki, szafeczki

Małe łazienki sprawiają, że niewiele mamy w nich miejsca na szafki. W takiej sytuacji sprawdzić się mogą szafki podwieszane oraz narożne, które pozwolą na zagospodarować przestrzeń na ścianach w sposób funkcjonalny. Wszystkie niezbędne rzeczy będą miały swoje miejsce, a my będziemy mieli przestronną i niezagraconą łazienkę.

Bardzo małe przestrzenie

W przypadku łazienek, których wymiary można określić jako mikroskopijne, może zajść konieczność postawienia pralki w innym pomieszczeniu. Jeszcze niedawno często stawiało się je do kuchni, ale czy to rozwiązanie nie jest passe? Teraz najlepiej znaleźć przestrzeń w zabudowanej szafie, ale w taki sposób by możliwe było doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków.

Więcej przydatnych porad szukaj na: studiogama.com.pl

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


4 × 4 =