Styl Francuski

Jeśli niedawno zakupiliśmy swoje pierwsze mieszkanie, a nie mamy jeszcze pomysłu na wystrój powinniśmy zorientować się, jaki styl będzie do nas najbardziej pasować oraz w którym będziemy się najlepiej czuć.  Przy wyposażaniu wnętrza musimy również zwrócić uwagę, na fakt czy mieszkanie jest dla nas funkcjonalne.

Jednym z najbardziej popularnych wystrojów wnętrz jest styl Francuski.  Chociaż można kwestionować to czy jest on w stu procentach funkcjonalny, na pewno zachwyca. Funkcjonalność można bowiem sobie „dostosować” tak, by było dla nas jak najwygodniej.

Kultura francuska to bardzo dumna kultura. Nawiązuje ona bardzo często do swojej tradycji oraz historii.  Dlatego też, często możemy odnaleźć to w wyposażeniu wnętrz we Francuskim stylu.  Jeśli jesteśmy bardzo rodzinni i mamy niezwykle dużo pamiątek ze wspólnych wyjazdów lub rodzinnych fotografii styl ten doskonale pozwoli nam wyeksponować te elementy.

Mieszkanie w stylu francuskim jest przepełnione pamiątkami oraz zabytkami, które widać na każdym kroku. Drobiazgi po przodkach oraz marmurowe popiersia to idealne elementy tegoż właśnie stylu. Nowoczesność nie ma tutaj nic do rzeczy, wchodzi ewentualnie na moment – łazienki, ujawniając się w przedmiotach codziennego użytku.

Mieszkanie w tego typu aranżacji ma posmak nieco muzealny, nie możemy jednak przesadzić z tą „muzealnością” ponieważ główna cechą wnętrza musi być dobre samopoczucie oraz przytulność. Przez co każdy domownik będzie się doskonale czuć w pomieszczeniu.

sxc.hu

sxc.hu

Aby nie przesadzić z oficjalnością mieszkania, możemy manewrować meblami lub zamontować parapety wewnętrzne z konglomeratu  w naszym ulubionym kolorze, dzięki czemu dodatkowo wzbogacimy nasze mieszkanie.  Jeśli chcemy jeszcze bardziej wypełnić nasze wnętrze, możemy użyć zdobionych tkanin lub dekoracji zdobionych złotem .

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Looper

    Podobają mi się takie wnętrza 🙂

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


9 − 2 =