Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Każdy uprawiający aktywność fizyczną, chcę zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, a zwiększyć masę mięśniową. Najlepszym sposobem na spalenie tłuszczu są formy treningu typu cardio. Zalicza się do nich: fitness, trening siłowy, pływanie, skakanie na skakance, biegi, karate fitness, aero boks. Jak widać wybór jest ogromny, dlatego każdy z nas znajdzie opcję, która go zadowoli. Badania dowodzą, że podczas biegu spalasz w 20% tłuszcz, ale nie samo bieganie pozwala na utratę jego tkanek z naszego ciała. Zwłaszcza, gdy dla wielu bieganie zdaję się być monotonne i kontuzjogenne, a takich treningów powinno być od 3 do 5 w ciągu tygodnia.

Poza tym jeśli będziesz biegać za dużo, to nie dość, że się zamęczysz to i efekty nie będą zadowalające. Mimo, że zdecydowanie nie będą potrzebne ci usługi pogrzebowe Warszawa, to nasz organizm przyzwyczaja się do wysiłku i nawet jeśli będziemy trenować coraz więcej to z czasem się do niego przyzwyczai i nie da osiągnąć oczekiwanych efektów. Dlatego podczas trenowania niezwykle istotna jest różnorodność. Tylko regularnie zmieniane rodzaje treningów lub ich intensywności pozwolą na efekty, które przybliżą nas do celu.

Jeśli do  tej pory trenowaliśmy dużo i długo, czas najwyższy trening tlenowy zmienić na beztlenowy np. interwały. Taka odmiana, zaskoczy nasze mięśnie i znacznie przyśpieszy metabolizm. Dzięki czemu dużo łatwiej i szybciej będziemy mogli doczekać się efektów do jakich dążymy.

bieg(sxc.hu)

bieg(sxc.hu)

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


− 5 = 4