W co powinien zaopatrzyć się pilarz

Każdy profesjonalny i amatorski pilarz musi zadbać o specjalne odzienie i sprzęt, który pozwoli mu na bezpieczne i komfortowe wykonywanie prac. Czynni zawodowo i pracujący w zawodzie muszą zadbać o to, żeby ich ubrania posiadały specjalne atesty i spełniały unijne normy. Co więcej muszą być wygodne, dobrze widoczne z daleka i bezpieczne. W co więc powinien zaopatrzyć się pilarz?

Ochrona głowy

Najważniejsze, aby pilarz chronił swoją głowę i oczy. Specjalne okulary ochronne są koniecznością, kiedy drewniane opiłki mogą się dostać do oczu i spowodować w najgorszym wypadku utratę wzroku. Co więcej profesjonalny hełm ochroni czaszkę przed uszkodzeniami.

piła(sxc.hu)

piła(sxc.hu)

Rękawice i buty

Rękawice i buty są niezwykle ważnym elementem zaopatrzenia każdego pilarza. Są one najczęściej wykonane z grubych cięcioodpornych materiałów chroniąc w ten sposób dłonie i stopy pilarza. Mają one szczególne znaczenie, kiedy pilarz wykonuje pracę w miejscach, gdzie podłoże jest nierówne.

Pilarka

Każdy pilarz powinien mieć pilarkę. Warto aby miała ona niejedną zmienną końcówkę, którą nazwać można prowadnica do piły. Każda prowadnica służy do wykonywania innego rodzaju prac. Jedne nadają się do cięcia cienkich gałązek, a inne do piłowania grubych pni drzew.

Strój

Spodnie i kurtki dla pilarzy zazwyczaj wykonane się z grubych, jaskrawych materiałów, które jednocześnie chronią przed przecięciami i pozwalają na swobodne wykonywanie wszelkich czynności. Wybór odpowiednich ubrań pilarskich pozwoli każdemu pilarzowi na bezpieczne wykonywanie swojej pracy.

Tagged with:     , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


4 + 8 =