Jaką platformę gaimingową wybrać?

Wybranie odpowiedniej dla siebie platformy do grania nie jest wcale łatwe. Na rynku mamy obecnie trzech głównych graczy – PC, Xbox One oraz Playstation 4. Wszystkie z nich pozwalają na granie w najnowsze produkcje, ale nie wszystkie sprawdzają się w tym tak samo dobrze. W tym poradniku zastanowimy się wspólnie, czym dobrze się kierować w czasie wyboru i na jakie rzeczy najlepiej jest zwracać uwagę. Na początek warto wziąć pod uwagę funkcje dodatkowe takich urządzeń. Nie jest żadną tajemnicą, że PC nadaje się do wszystkiego, a nie tylko do gier. Mając zainstalowany system Windows jesteśmy w stanie uruchomić na nim całą masę programów i wykorzystywać go zarówno do rozrywki, jak i pracy lub edukacji. Jest to niewątpliwa przewaga nad konsolami, które powstały na nieco innych założeniach. One służą przede wszystkim do grania. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja – można na nich odtwarzać filmy, przeglądać internet, korzystać z funkcji społecznościowych.

Platforma do grania

Jeżeli nie jesteśmy wystarczająco zamożni, aby posługiwać się wieloma urządzeniami, które będą spełniały ściśle określoną rolę to warto zainwestować w dobrego peceta. Jest on maszyną uniwersalną, która będzie w stanie podołać najnowszym grom, ale też sprawdzą się w innych zastosowaniach. Na konsoli nie stworzymy szkolnego wypracowania ani ważnego raportu do pracy. Jeżeli mamy możliwość wydania większej ilości pieniędzy to warto rozgraniczyć urządzenia i nadać im konkretną rolę – laptop będzie służył do pracy, komputer stacjonarny do multimediów a konsola stricte do gier. Wtedy uda się nam osiągnąć najlepszy efekt i zapewnić najwyższą wygodę użytkowania. Koleją rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę to komfort z grania. Na jakich urządzeniach jest to lepsze – konsole czy pecety? W tej kategorii wygrywają urządzenia, które zostały stworzone z myślą o graczach. Będąc posiadaczem urządzenia kupujemy gry, które powstają właśnie z myślą o nim. Nie musimy martwić się wymaganiami sprzętowymi czy też instalować za każdym razem sterowniki i dodatkowe oprogramowanie. Wkładamy do napędu płytę i możemy grać.

Dual Shock do konsoli PlayStation (sxc.hu)

Dual Shock do konsoli PlayStation (sxc.hu)

Gry na platformę

Na rzecz wygody przemawia też stosowanie padów do gry. Dla wielu osób jest to rozwiązanie wygodniejsze,bo można używać go w wielu różnych pozycjach. Nie musimy wcale siedzieć przy biurku, spokojnie możemy usiąść wygodnie na kanapie i oddać się niczym nieskrępowanej rozrywce. Do komputera PC też możliwe jest podłączenie takiego kontrolera, ale często są z tym problemy i nie zawsze wszystko działa jak trzeba. Dużą różnicą jest też cena gier – na pecety można dostać je za znacznie mniejsze kwoty. Nie powinien być to jednak problem dla konsolowych graczy, ponieważ mają za to większy wybór gier. W razie konieczności można rozstać się ze starszym produkcjami, bo wymiana gier staje się coraz popularniejsza. W ten sposób można zmniejszyć koszty i zagrać w więcej produkcji miesięcznie. Jak widać nie ma takich problemów, których nie bylibyśmy w stanie rozwiązać. Grunt to dokonać dobrego wyboru urządzenia, które będzie spełniało wszystkie nasze założenia.

Tagged with:     , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


8 + = 13