Dbajmy o piękne zęby i biały uśmiech

O pięknym uśmiechu rodem z Hollywood marzy każdy. Nie każdy jednak jest w stanie zadbać o zęby w taki sposób, aby móc poszczycić się takim efektem. Tak naprawdę nie jest to trudne i nie wiele potrzeba, aby utrzymać je zdrowe i w dobrym stanie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że dieta ma wpływ na to jak prezentują się nasze zęby. Są produkty spożywcze, których jedzenie może powodować barwienie zębów. Do nich można zaliczyć przede wszystkim mocne kawy – osoby, które piją je nałogowo mogą mieć problemy z barwą swoich zębów. Podobnie osoby palący papierosy – w ten sposób nie tylko szkliwo ulega zafarbowaniu, ale również dochodzi do zepsucia zębów na skutek dymu tytoniowego. Musimy mieć tego świadomość i zadbać o stan swoich zębów zanim będzie na to za późno. Przede wszystkim warto jest poświęcić trochę więcej czasu na pielęgnacje uśmiechu. Najbardziej podstawową czynnością jest szczotkowanie zębów. W ten sposób można pozbyć się osadu, jak również pozostałości i resztek jedzenia.

Higiena jamy ustnej

Powinniśmy wybrać sobie szczoteczkę do zębów, która będzie do nas pasowała. Wiele osób nie przykłada do tego wagi, co jest oczywiście błędem. Na skutek takiego zaniedbania możemy uszkodzić sobie niepotrzebnie dziąsła lub szkliwo. Warto jest dobrać jej wielkość, aby wygodnie mieściła się w ustach, jak również twardość włosia – pozwoli nam to na dokładne oczyszczenie jamy ustnej, bez żadnych skutków negatywnych. Istotny będzie też wybór pasty do zębów. Na rynku mamy wiele ich rodzajów – od wybielających przez ziołowe i na specjalistycznych kończąc. Wybierajmy taką, która pomoże nam osiągnąć swój cel. Nie wszystkie pasty do zębów mogą być przez nas używane. Należy uważać przede wszystkim na wybielające, które mogą być niebezpieczne dla osób mających popękane zęby lub nietypowe wypełnienia. Ich stosowanie należy skonsultować ze swoim stomatologiem. Dzięki prawidłowej pielęgnacji zębów jesteśmy w stanie utrzymać je w dobrym stanie i uniknąć nieprzyjemnych i bolących problemów.

U dentysty (sxc.hu)

U dentysty (sxc.hu)

Leczenie i protetyka

Osoby, które nie mogą poszczycić się zbyt dobrą higieną mają zwykle problemy ze swoimi zębami. Jest pełno osób młodych, które mają zęby w fatalnym stanie lub nawet ubytki w uzębieniu. Jest to poważny problem, z którym musimy się liczyć. Jeżeli nie mamy wszystkich zębów to będziemy musieli zatroszczyć się o dodatkowe uzupełnienie. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest proteza częściowa. Nie jest to rozwiązanie szczególnie wygodne – może powodować podrażnienia dziąsła, przemieszczać się w jamie ustnej. Bardzo często pod nią dostają się drobinki jedzenia, co jest irytujące. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad nowocześniejszym rozwiązaniem. Implanty, bo o nich mowa, pozwalają na znacznie lepsze uzupełnienie braków w uzębieniu. Jest to wypełnienie stałe, które nie powoduje dyskomfortu i odczuwalne są w identyczny sposób jak naturalne uzębienie. Warto jest zorientować się czy nasz stomatolog zajmuje się takimi rzeczami – warto pozyskać od niego szczegóły.

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


+ 8 = 10