Trycholog – specjalista od włosów i skóry głowy

Włosy są jednym z atrybutów kobiecości, ale także bardzo ważną częścią wyglądu mężczyzn. Zdrowe, piękne i gęste włosy to atrakcyjny i młody wygląd a także ozdoba. Jednak niejednokrotnie naszym włosom brak blasku i witalności, są kruche łamliwe i zaczynają mocno wypadać. Mężczyźni narzekają z kolei na pogłębienie zakoli i nadmiar siwych włosów. Bardzo często źródłem problemu z włosami są zarówno niedobory witamin i minerałów jak również choroby skóry głowy. Diagnozą problemów związanych z owłosioną skórą głowy zajmuje się trycholog.

b

Do tej pory zazwyczaj z problemem związanym z włosami udawaliśmy się po poradę do zaprzyjaźnionego salonu fryzjerskiego a w najlepszym razie – do dermatologa. Od pewnego czasu możliwe jest uzyskanie profesjonalnej i wnikliwej porady w gabinecie specjalisty od trychologii. Trychologia nie jest żadną wątpliwej jakości praktyką a osobną dziedziną medycyny powstałą w 1860 roku, a więc już stosunkowo niemłodą.

Masz słabe włosy? Być może przyczyną jest poważne schorzenie

Dostrzeżono wówczas, że przyczyną złej kondycji włosów może być cały szereg schorzeń, dotyczących zarówno budowy struktury samego włosa, jak i skóry głowy, która jest dla niego niczym gleba dla roślin. Wykazano także zależność pomiędzy stanem owłosionej skóry głowy a ogólnym stanem zdrowotnym organizmu. W związku z tym analizując budowę i strukturę włosa bardzo często można odkryć szereg innych schorzeń. Zależność ta obowiązuje także w drugą stronę – konkretne schorzenia powodują kłopoty z włosami i mając tego świadomość trycholog dobiera odpowiednie środki likwidujące problem.

a

Trycholog bada włosy pod mikroskopem

Wizyta w gabinecie trychologa wygląda niemal identycznie jak u dermatologa. Z tą tylko różnicą, że trycholog dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym pozwalającym dokładnie i precyzyjnie zdiagnozować problem. Służy do tego celu mikroskop z mikrokamerą umożliwiający oglądanie włosa i skóry głowy w 200-krotnym powiększeniu. Dzięki temu specjalista ocenia kondycję włosów, jest także w stanie oszacować w jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy. Urządzenie umożliwia ponadto ocenę mieszków włosowych i naczyń krwionośnych skóry głowy. Trycholog zleca także badanie pierwiastkowe włosów, które określa zawartość minerałów i pierwiastków w strukturze włosa. Jest to niezwykle pomocne w diagnozie i pozwala idealnie dopasować leczenie.

Do trychologa warto udać się w przypadku, gdy dokucza nam łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry lub po prostu przeszkadzają nam stale i intensywnie wypadające włosy a także uporczywe swędzenie skóry głowy. Diagnoza trychologiczna jest badaniem bezbolesnym i całkowicie nieinwazyjnym a pozwala na precyzyjne zlokalizowanie problemu i skutecznie leczenie.

Tagged with:     , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


8 − 2 =