Jakie są najskuteczniejsze sposoby ocieplania domu?

Skuteczna izolacja domu prywatnego jest w stanie przynieść całkiem sporo korzyści, które z pewnością w bardzo pozytywny sposób wpłyną na nasze życie. Na dzień dzisiejszy całkiem spora ilość osób decyduje się na ocieplenie domu, ponieważ ogranicza to wymianę ciepła pomiędzy wnętrzem domu a środowiskiem zewnętrznym, co przekłada się na oszczędności związane ze znajdującą się w domu instalacją grzewczą. Jeżeli nasz dom jest ocieplony, a okna i drzwi są naprawdę szczelne, ciepło w naszym domu utrzymuje się przez zdecydowanie dłuższy czas. Ma to swoje zalety zarówno w lecie jak i w zimie. W zimie w domu jest po prostu cieplej, a w lecie możemy liczyć na to, że dom nie będzie się zbyt szybko nagrzewał. Jakie są więc często stosowane metody ocieplania domu?

Dom (pixabay.com)

Ocieplanie przy pomocy styropianu

Na dzień dzisiejszy ocieplanie domu za pomocą materiału jakim jest styropian jest najbardziej opłacalne, głównie dlatego, że styropian jest dość tani w produkcji, co przekłada się w dużym stopniu na jego cenę. W całkiem prosty i solidny sposób można pokryć przy jego pomocy dom, dzięki czemu można liczyć na naprawdę całkiem niezłą izolację cieplną. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie najbardziej opłacalna metoda, która stosowana jest na całkiem szeroką skalę. Używając styropianu, mamy pewność, że jest to inwestycja na długie lata. Niezbyt elegancko wyglądający styropian bez problemu można pokryć piękną elewacją, co daje niesamowity efekt.

Natryskowe ocieplanie domu

Coraz częściej stosuje się jednak znacznie skuteczniejszą metodę ocieplania domu. W dzisiejszych czasach natryskowe ocieplanie polega na pokryciu całej powierzchni ścian domu jednolitą warstwą mieszaniny wełny szklanej z emulsją klejową. Takie ocieplanie jest dużo lepsze, ponieważ dzięki jednolitej warstwie istnieje możliwość skutecznego pokrycia domu przy jednoczesnym uniknięciu powstania tak zwanych mostów termicznych. Przy pomocy tej metody bez problemu ocieplić można coś co wykonane jest zarówno z betonu jak i stali, aluminium czy nawet drewna. Nie ma więc problemu by ocieplić domy prywatne, miejsca użyteczności publicznej, czy zakłady przemysłowe.

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


− 2 = 2