Robienie zdjęć dawniej i dzisiaj

Robienie zdjęć stało się czymś zupełnie naturalnym. W ciągu ostatnich kilku lat zrobiliśmy więcej fotografii niż od początku naszego gatunku. To dobitnie pokazuje jak bardzo rozwija się branża elektroniczna i jak zmienia się ludzka mentalność. Dawniej posiadanie aparatu fotograficznego nie było takie oczywiste. Miały go jedynie nieliczne osoby oraz naturalnie ludzie zajmujący się fotografią profesjonalnie. Obecnie aparaty dostępne są w wielu różnych urządzeniach, z którymi się nie rozstajemy. Tak jest na przykład w przypadku telefonów komórkowych, które już od dobrych paru lat mają aparat fotograficzny w standardzie.

Robienie zdjęć

Dzięki temu, że są one tak dostępne i powszechne to jesteśmy w stanie robić zdjęcia wszystkim i wszystkiemu. Dawniej nie było takiej możliwości, bo każde zdjęcie było na wagę złota. Klisza nie była wcale taka tania jak mogłoby się wydawać. Jeżeli zrobiliśmy zdjęcie, które nie nadawało się do wywołania to była to już nasza strata. Obecnie zdjęcia jesteśmy w stanie wykasować i zrobić w to miejsce kilka innych.

Fotograf (pixabay.com)

Nowoczesne technologie

Dodatkowo obecnie mamy możliwość zobaczenia zdjęcia zaraz po jego zrobieniu. W aparatach analogowych takiej możliwości nie było. Zdjęcie zapisywało się na kliszy i możliwe było zobaczenie efektów dopiero po wywołaniu całego filmu. Sprawiało to pewne problemy, bo jeżeli posiadaliśmy jeszcze niewykorzystane miejsce na kliszy to konieczne było zrobienie zdjęć,a by móc wywołać od razu cały film. To powodowało, że zdjęcie z wakacji mogliśmy zobaczyć dopiero wiele miesięcy później. Widać tutaj jak wielki dokonał się postęp technologiczny.

Tagged with:     ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


1 + 7 =