Świece i Gran Reserva wino – jak zadbać o odpowiednią atmosferę?

Nastrojowe kolacje organizowane mogą być z różnych okazji – mogą być to zaręczyny, rocznice, urodziny czy po prostu jeden ze sposobów na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Niezależnie od powodu, budowanie nastroju opiera się na kilku podstawowych zasadach.

Pierwszą z nich jest wybór właściwego miejsca. Jeśli kolacja organizowana jest w domu, lepiej jest nie spożywać posiłku przy stole kuchennym – pokój (salon, jadalnia, jeśli istnieją odpowiednie warunki – nawet sypialnia) jest dużo lepszym wyborem. Podczas wyboru lokalu należy kierować się jego ogólną specyfiką oraz tym, czy nie jest on zatłoczony. Zbyt duża ilość obcych osób może skutecznie popsuć intymny charakter spotkania.

Ważnym składnikiem atmosfery jest właściwe oświetlenie. Należy unikać tego zbyt mocnego. Oświetlenie sufitowe generalnie nie jest dobrym wyborem. Najlepiej sprawdzą się  lampy z możliwością regulacji światła, małe lampki lub świeczki. Odpowiednio dobrane stanowią także dodatkową ozdobę stołu.

Niezmiernie istotne jest oczywiście menu – szczególnie w przypadku samodzielnego organizowania takiej kolacji należy zadbać o przygotowanie potraw lubianych przez jej uczestników. Nie warto oszczędzać na składnikach, dobrze jest też zaopatrzyć się w produkty, do producentów których mamy zaufanie. Jeśli producentem jest na przykład Gran Reserva, wino (http://viniteranio.pl/via-albina-gran-reserva-o_131.html) z pewnością będzie smakować.

Konieczne jest też zatroszczenie się o to, aby wnętrze było wolne od hałasów i głośnych rozmów. Całkowita cisza także może być krępująca, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest niezbyt głośna muzyka w tle.

Oczywiście najważniejsi na takich spotkaniach są ludzie. Kiedy jesteśmy w towarzystwie bliskich nam osób, kolacja z pewnością będzie udana.

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


1 × = 2