Jak przywrócić piękno ogrodu okresie zimowym?

Zima przez wiele osób nie jest zbyt lubianą porą roku. Nie można oczywiście odmówić jej niesamowitego piękna, szczególnie gdy ilość śniegu jest naprawdę całkiem spora. Jednak jest to w wielu przypadkach wyjątkowo zimna oraz nieprzyjemna pod innymi względami pora. Jest ona również niezbyt przyjazna dla przydomowych ogrodów. Na dzień dzisiejszy całkiem spora liczba osób boryka się z poważnymi problemami w ogrodzie, zaraz po pojawieniu się pierwszych oznak wiosny. Śniegu praktycznie wtedy już nie ma, lecz pozostaje niezbyt elegancko wyglądający trawnik oraz zniszczone rośliny i krzewy. W takiej sytuacji trudno jest szybko zrobić coś, co sprawiłoby, że ogród prezentował się będzie naprawdę dobrze, jednak jeśli poświęcimy ogrodowi przynajmniej kilka wiosennych popołudni, będziemy mogli zyskać naprawdę niezły efekt. Będziemy musieli włożyć w to naprawdę sporo pracy oraz wysiłku, jednak naprawdę nie ma czego później żałować. Warto jednak wiedzieć, od czego zacząć.

Kamienie ogrodowe idealnie nadają się jako dekoracje do ogrodu (pixabay.com)

Przywrócenie trawnika i roślin do ładu

Najbardziej ucierpieć mogą oczywiście rośliny. Trawnik po odejściu zimy jest zazwyczaj bardzo osłabiony oraz pożółkły. Trudno naprawdę o zieleń w takiej sytuacji. Istnieją jednak doskonałe urządzenia elektryczne, które potrafią radzić sobie z wyrywaniem słabszych fragmentów trawy, dzięki czemu robi się miejsce dla zupełnie świeżej. Sam trawnik po takim zabiegu już prezentuje się dobrze, jednak warto wykorzystać nasiona trawy, by jeszcze bardziej poprawić jego wygląd. Trzeba na to trochę czasu i cierpliwości, ale warto. Rośliny oraz krzewy nie wyglądają zbyto dobrze po zimie, tak samo jak trawnik. W przypadku kwiatów, bardzo często trzeba zakupić nowe, a te, które przetrwały zimę, bo są roślinami wieloletnimi, muszą po prostu mieć trochę czasu, na to by rozkwitnąć. Warto jest pozbyć się spomiędzy poszczególnych roślin chwastów oraz suchej trawy. Krzewy można śmiało poobcinać, tak by te prezentowały się zdecydowanie lepiej pod niemal każdym względem.

Naturalne dekoracje w postaci kamieni ogrodowych

Oczywiście każdy ogród zdecydowanie lepiej prezentuje się, gdy zastosujemy w jego przypadku piękne dekoracje. Najlepiej pod niemal każdym względem prezentują się kamienie ogrodowe Kraków. Takie kamienie wykorzystać można w niemal dowolnej formie. Na dzień dzisiejszy całkiem spora liczba osób wykorzystuje kamienie do przygotowywania pięknych skalniaków, które w ogrodzie idealnie się prezentują. Można również przy wykorzystaniu szczególnie drobnych kamieni, przygotować ścieżki, które ułatwią poruszanie się po ogrodach. Takie kamienie nie są nawet niczym drogim, a wybór jest naprawdę ogromny. Warto jest więc postawić na takie rozwiązanie. Kamienie są jak najbardziej naturalnym produktem. Różnią się od siebie rozmiarem, kształtem oraz kolorem, dzięki czemu można wykorzystać je w niemal dowolnej formie, w każdym ogrodzie. Sprawiają one, że każdy ogród prezentuje się doskonale pod niemal każdym względem, bez względów na powierzchnię.

Tagged with:     , , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


6 − = 0