Jak skutecznie unikać przeziębienia?

Okres jesienny jak i wiosenny to czas gdy pojawia się najwięcej zachorowań. Nie jest to oczywiście przypadek. W tym okresie występuje nagła zmiana temperatury i pogody na co nie jesteśmy przygotowani. Większość ludzi w tym okresie nie potrafi dostosować ubioru do panujących warunków pogodowych. W ten sposób jak już jedna osoba zachoruje to ciągnie za sobą kolejne i tak zaczyna się okresowa fala zachorowań. Jednak można próbować tego uniknąć i jest na to kilka sposobów.

Kilka porad

Jak już widzimy, że pogoda zaczyna się gwałtownie zmieniać to warto zastosować się do kilku zasad. Najważniejszy będzie odpowiedni ubiór do warunków pogodowych. Nie chodzi o to by ubierać się ciepło tylko dostosować się do temperatury. Nie może być nam za zimno a przegrzanie się też nie jest wskazane. Ważne jest również aby spożywać dużo owoców, zwłaszcza tych zawierających witaminę C. To znacznie pomoże w utrzymaniu odporności. Kolejną kwestią jest przenoszenie się chorób drogą kropelkową. Jeśli widzimy, że ktoś ma pierwsze objawy przeziębienia to lepiej nie dzielić się z nim napojem.

choroba (pixabay.com)

Jak już pojawią się pierwsze objawy

Gdy już zaczynamy odczuwać pierwsze objawy przeziębienia to jeszcze nic straconego. Można jeszcze walczyć i nie doprowadzić do dalszego rozwoju choroby. W tym celu jest kilka domowych rozwiązań przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nie są to dobre w smaku rzeczy, ale lekarstwo ma działać a nie smakować. Jednym z takich domowych sposobów jest podanie gorącego mleka z miodem i ząbkami czosnku. Picie takiej mikstury co najmniej dwa razy dziennie pozwoli wyzdrowieć w ciągu kilku kolejnych dni jednocześnie nie doprowadzając do dalszego rozwoju choroby.

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Kasia

    W pełni się zgadzam z artykułem. Sama często wychodziłam z psem przed dom w zimie, ubrana jedynie w lekką bluzę. Na drugi dzień kończyło się to gorączką. Dostosowanie ubioru to podstawa

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


× 6 = 48