Na dobry sen

Średnio śpimy 8 godzin w ciągu dnia, co oznacza, że spędzamy w łóżku ponad 30 procent całego naszego życia. Właśnie dlatego tak ważne jest dobranie możliwie najlepszego miejsca do spania. W końcu to od dobrze spędzonej nocy zależy nasza kondycja psychofizyczna w ciągu całego dnia.

Łóżko czy tapczan?

Łóżko jest z pewnością najbardziej popularne, w końcu zazwyczaj samo to słowo synonimizujemy z meblem przeznaczonym do spania. Jego zaletą jest możliwość doboru stelaży oraz materacy. Jednak za dość znaczącą wadę, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, należy uznać brak miejsca na pościel. W tej kwestii wygrywa tapczan, który zawiera schowek na pościel, jednak z pewnością nie zapewnia wysokiego komfortu snu. Właśnie ze względu na niezbyt wygodne sprężyny i niskie ceny, jest wybierany głównie dla dzieci i młodzieży.

Kanapa czy wersalka?

Kolejnym rozwiązaniem jest kanapa, mebel wielozadaniowy, który jest przeznaczony do siedzenia, spania czy ucięcia sobie krótkiej drzemki. Jest zatem funkcjonalny, nie zajmuje wiele miejsca i zazwyczaj posiada pojemnik na pościel. Kosztem tych zalet, kanapa nie jest dość wygodna i na pewno na dłuższą metę nie sprawdzi się jako mebel do spania. W tym aspekcie z pewnością lepiej sprawdzi się wersalka, choć załamania mogą negatywnie wpływać na jakość snu. Jednocześnie może być wykorzystana jako mebel do siedzenia, ma również pojemnik na pościel.

Jak widzimy, wybór mebla do spania może sprawić nie lada trudność. Podejmując decyzję, weźmy pod uwagę jego wygląd i funkcjonalność, a także dopasowanie do aranżacji całego pomieszczenia.

 

Wpis powstał we współpracy z MebloSfera

Tagged with:     , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


5 × = 30