Jak zacząć swoją przygodę z bieganiem?

Aktywność fizyczna jest wskazana dla osób w każdym wieku, szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji oraz zdrowej sylwetki. Jest dużo rodzajów aktywności fizycznej, ale każda pozytywnie wpływa na zdrowie. Pierwszym skojarzeniem może być bieganie. Bieganie jest jedną z bardzo podstawowych rodzajów aktywności. Zapewnia rozwój bardzo wielu mięśni oraz poprawę ogólnej kondycji. Do biegania można dopisywać same zalety, jest wyjątkowo dobroczynne dla organizmu.

Czy ubranie jest ważne?

Gdy chcemy zacząć swoja przygodę z bieganiem, warto zwrócić uwagę na odpowiedni strój jak i obuwie. Ubranie musi być najlepiej dopasowane jak i komfortowe. Nie może nic odstawać ani powodować dyskomfortu. Bardzo dużym problemem jest branie telefonu na taki trening, ponieważ nie bardzo jest go gdzie włożyć w taki sposób, aby nie przeszkadzał. Włożenie go do zwykłej kieszeni spowoduje duży dyskomfort bo telefon będzie ciągle odbijał się od nogi. Dobrym pomysłem będzie zakupienie specjalnego etui, które przypina się do ramienia. Wtedy telefon nie będzie przeszkadzał, a w połączeniu ze słuchawkami umili cały czas poświęcony na trening.

bieg (pixabay.com)

Gdzie biegać?

Wybór miejsca do biegania jest kwestią bardzo sporną, ponieważ każdy ma inne upodobania. Ważne jest aby wybrane miejsce nie było nudne i najlepiej gdy posiada dużą część miękkiego podłoża. Twarde podłoże może spowodować po jakimś czasie bóle w śródstopiu. Oczywiście można problem rozwiązać kwestią doboru odpowiedniego obuwia. Do tego są przygotowane specjalne buty, które mają dodatkową amortyzacje w podeszwie. Jednak najlepiej jest biegać po naturalnych terenach. Jeżeli w okolicy znajduje się jakiś naturalny zbiornik wodny to w okolicy zazwyczaj są wyznaczone ścieżki, które idealnie nadają się do biegania.

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Natalia

    Świetny artykuł tylko brakuje informacji o butach. Zamierzam zacząć biegać od przyszłego tygodnia. Czy ktoś zna się na konkretnych butach do biegania?

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


8 × 4 =