Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu?

Dobytek domowy to zazwyczaj kilka jak nie kilkadziesiąt lat pracy. Gospodarstwo domowe często jest całym majątkiem życia, więc trzeba o nie dbać w każdy możliwy sposób. Co jakiś czas lokalne media podają informację o włamaniach i kradzieżach. Jeżeli czujemy się zagrożeni to warto zadbać o bezpieczeństwo w domu. Jest cała masa rozwiązań, które mogą uczynić dom dużo bardziej bezpieczny i zniechęcić potencjalnego złodzieja.

Ogrodzenie i drzwi frontowe

Podstawą jest posiadanie ogrodzenia z solidną bramą. Najlepiej jest, gdy brama jest otwierana elektrycznie, ponieważ wtedy jej manualne otwarcie jest niemożliwe. Ponadto ściągnięcie takiej bramy graniczy z cudem, a to z powodu jej rozmiaru oraz wagi. Sama brama może już gwarantować wystarczające bezpieczeństwo ale tylko przed wjazdem samochodów. Dodatkowym elementem, który zapewni bezpieczeństwo są niewątpliwie drzwi antywłamaniowe. Specjalna konstrukcja i duża ilość zamków nie pozwoli na wtargnięcie nieproszonych gości. Takie drzwi są specjalnie wzmocnione i nawet próba ich wyważenia może nie przynieść skutku.

monitoring (pixabay.com)

Monitoring

Bardzo powszechnym rozwiązaniem w domach jest monitoring. Kiedyś kojarzył się z wyjątkowym luksusem, a teraz występuje coraz częściej w domowych gospodarstwach. Sam widok kamer może już odstraszyć intruza. Jeśli jednak to nie zadziała to z pewnością zostanie sfilmowany. Najnowsze kamery zapewniają szereg inteligentnych technologii. Przykładowo zaczynają nagrywanie dopiero po wykryciu ruchu, a poprzez użycie podczerwieni nagrywają wyraźny obraz niezależnie od pory dnia. Ponadto istnieją specjalne zabezpieczenia przed zakryciem kamery lub jej uszkodzeniem w postaci powiadomienia na telefon właściciela.

Tagged with:     , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Sandra

    Stosował już ktoś bezprzewodowe kamery? Nie wiem jak podłączyć je żeby działały przez wi-fi.

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


4 × 7 =