Jak zadbać o własny samochód?

Posiadanie samochodu zobowiązuje do pewnych obowiązków w jego zakresie. Trzeba zadbać o swój pojazd aby służył nam jak najdłużej bez większych problemów. Warto zwrócić na kwestię prowadzenia samochodu. Samochody osobowe nie są stworzone do wielkich przeciążeń oraz jazdy po nierównościach. Dlatego nie należy zbytnio obciążać silnika wysokimi obrotami. Ponadto w przypadku jazdy po bezdrożach trzeba zachować szczególną ostrożność aby nie ucierpiało zawieszenie.

Wymiana części eksploatacyjnych

Wraz z robieniem kolejnych kilometrów swoim samochodem nie można zapominać o zużywaniu się niektórych podzespołów i płynów. Jeśli mowa o płynach to nie chodzi tylko o paliwo. Co jakiś czas należy zwracać uwagę na poziom oleju silnikowego. W nowych samochodach informują o tym specjalne kontrolki, tylko czy warto czekać aż się zaświeci? Warto także pamiętać o zużywaniu się układu hamulcowego. Klocki hamulcowe oraz tarcze muszą być wymieniane. Kolejnym bardzo istotnym elementem jest niewątpliwie układ rozrządu. Rozrząd trzeba wymieniać co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

samochód (pixabay.com)

Regularne czyszczenie

Dbanie o własny samochód to nie tylko kwestia mechaniki. Ważne jest także utrzymanie odpowiedniego porządku, tak aby podróżowanie było przyjemne i komfortowe. Warto przemyśleć raz na kilka lat oddanie samochodu do warsztatów zajmujących się detailingiem. Oprócz prania tapicerek i kompleksowego czyszczenia wnętrza oferują dużo więcej ciekawych usług. Przykładowo może to być polerowanie lakieru, co może nadać samochodowi nową młodość. Dodatkowo oferowane są specjalne powłoki zabezpieczające lakier i klosze lamp.

Tagged with:     , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Damian

    Warto zabezpieczyć jeszcze reflektory bo po jakimś czasie mogą zmatowieć

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


5 − = 0