Rola gier komputerowych

Z początku gry komputerowe pojawiały się w prostej postaci. Wtedy nie liczyła się oprawa graficzna a jedynie rozgrywka. W ten sposób swój sukces odniosły takie gry jak Mario. Trudno nie pamiętać tego tytułu bo jest znany nawet młodszym graczom. Pierwsze gry służyły tylko w celach rozrywkowych. Nie wnosiły nic więcej, przez co zabierały mnóstwo czasu. Z czasem technologia zaczęła pozwalać na tworzenie bardziej złożonych produkcji i zajęły się tym całe studia.

Ciekawe historie

Od czasu gdy za gry zabrały się poważne światowe studia, postrzeganie gier diametralnie się zmieniło. Przestały to być proste i puste produkcje nie wnoszące nic do kultury. Gry zaczęły zmierzać w kierunku filmowym, a mają w tym ogromny potencjał. W filmach postrzegamy liniowo losy bohatera i jedynie możemy podziwiać jego działania. Natomiast w grze sterujemy głównym bohaterem, możemy wczuć się w jego rolę i dodatkowo planować jego działania. To pozwala tworzyć producentom bardzo ciekawe opowieści. Dobrym rozwiązaniem było wprowadzenie możliwości wyboru i zmiany tła fabularnego. Przez to gracz może bardziej wczuć się w swoją rolę i decydować o dalszych losach opowiadanej historii.

gry (pixabay.com)

Nauka przez gry

Mimo wielu złych opinii, gry mogą przyczynić się do przyswajania wiedzy. Poprzez oglądanie poszczególnych scen, gracz może chłonąć wiedzę. Bardzo często historia opowiadana w grach stawia gracza przez moralnymi wyborami pokazując później ich skutki. To bardzo mocno wpływa na odczucia i przedstawia w jaki sposób trzeba się zachowywać aby czynić dobro. Gry mogą także uczyć języka obcego, ponieważ większość produkcji jest wydawana w języku angielskim i spolszczenie ogranicza się jedynie do napisów.

Tagged with:     , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

1 komentarz

  1. Monika

    O grach krąży mnóstwo stereotypów a niektóre produkcje są naprawdę zaawansowane i potrafią wnieść wiele cennej wiedzy do życia.

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


6 − = 4