Gdzie można aktywnie spędzić weekend?

Większość z nas pracuje od poniedziałku do piątku. To oznacza że przypadają nam dwa dni wolnego w weekend. To są jedynie dwa dni, w które można chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach. Oczywiście niecałkowicie, ponieważ spora ilość czasu wolnego zmusza nas do chociażby sprzątania domu i ogarnięcia spraw, na które nie ma czasu w tygodniu. Jednak zawsze zostaje nam chociażby te kilka godzin, które można poświęcić na poważniejsze plany. Jak wiadomo najlepszym pomysłem na weekend są wszystkie aktywności, w których będziemy mieć chociaż trochę ruchu. Lenistwo nie jest wskazane, zwłaszcza dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Warto wybrać się ze znajomymi nad wodę, a jeżeli jest to sezon jesienno-zimowy to w każde inne miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas.

Parki rozrywki

W Polsce nie ma zbyt dużego wyboru parków rozrywki, ale w okolicy każdego większego miasta jakiś się znajdzie. Jest to jedna z ciekawszych form aktywności na weekend, która przynosi sporo wrażeń. W parku rozrywki można spotkać się z atrakcjami dla każdego. Jest sporo spokojnych karuzel, które będą odpowiednie dla słabszych nerwowo osób oraz dzieci. Jednak największą atrakcją będą rollercoastery, które wywołują największe emocje. Liczne zakręty, zmiany położenia oraz zawrotna prędkość przyciągają najbardziej wytrwałych, chociaż niektórzy przeliczają się wobec własnych możliwości. Gdy zdarzają nam się problemy z zawrotami głowy lub po prostu mamy strach przed takimi rzeczami to dla własnego bezpieczeństwa lepiej się nie wybierać.

Wyścigi kartingowe

Dobrym pomysłem na weekend będzie zebranie większej grupy znajomych i udanie się na tor kartingowy. Spodoba się to szczególnie osobom, które lubią rywalizację. Im większa grupa tym lepsza zabawa, ponieważ jest z kim się ścigać. Warto wiedzieć, że w przypadku większych grup, oferty są zazwyczaj dużo tańsze. Dodatkowym atutem w tym przypadku będzie tor na wyłączność, przez co nie będziemy się martwić innymi uczestnikami toru. Dobrą ofertę możemy znaleźć na stronie: https://a1karting.pl/atrakcje-rozrywka-w-warszawie/. Wiadomo, że dla niektórych takie wyścigi mogą sprawiać niedosyt, ale w porównaniu do stawek za przejazd po torze dla samochodów to karting wydaje się bardziej rozsądną opcją. W każdym razie ma to być tylko prosta rozrywka dla nas i dla naszych znajomych i warto przemyśleć tę opcję, zwłaszcza mając wolny weekend.

Tagged with:     , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


1 × 4 =