W tkwi sekret sukcesu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna od wielu lat robi zawrotną karierę. Z jej usług korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni niezależnie od wieku i profesji. Choć większość usług świadczonych przez kliniki medycyny estetycznej wciąż nie jest tania, z pewnością nie mogą one narzekać na brak zainteresowania wśród klientów. A to za sprawą niezliczonej ilości zabiegów, które mają poprawić kondycję ciała i skóry ale też są w stanie usunąć defekt kosmetyczny.

b

Kliniki medycyny estetycznej to wciąż jeszcze nie chirurgia plastyczna, mimo iż wiele zabiegów w powodzeniem można by do chirurgii dołączyć. Mowa tutaj chociażby o chirurgicznym bądź laserowym usuwaniu znaniom, blizn i tatuaży. W większości przypadków jednak przybytki te oferują zabiegi rozwiązujące problemy dermatologiczne oraz te zapobiegające starzeniu się skóry. Cieszą się one największym zainteresowaniem ze strony klientów. Dziś już co piata kobieta w wieku około 40 lat przyznaje się do iniekcji botoksu lub innego preparatu, którego zadaniem jest wygładzenie lub spłycenie zmarszczek. Panie chętnie korzystają także z mikrodermabrazji oraz laserowej depilacji czy fotodepilacji. Jednak kliniki medycyny estetycznej oferują jednak coś więcej. Poza zabiegami odmładzającymi mają w swojej ofercie także zabiegi lecznicze takie jak leczenie naczyniaków i trądziku różowatego. Wśród zabiegów pokrewnych medycynie estetycznej znajdują się także zabiegi, które pomóc mają w przypadku problemów takich jak haluksy – https://carolina.pl/haluksy-nie-tylko-operacja/ – czy też żylaki.

a

Jadnak największym zainteresowaniem cieszy się niezmiennie makijaż permanentny. Niegdyś kojarzony jedynie z przerysowanymi kreskami na górnej powiece i nienaturalnie wyglądającymi ustami, dziś staje się idealnym uzupełnieniem codziennego makijażu. Nowoczesna technologia zapewnia perfekcyjny wybór barwników, a co za tym idzie – idealne ich dopasowanie do koloru ust. Bo to właśnie poprawianie konturu ust jest najczęściej wybieranym rodzajem zabiegu. Zaraz za nim plasuje się makijaż permanentny brwi metodą włoskową bądź metodą 3D. Oznacza to, że linia brwi rekonstruowana jest włosek po włosku tak, aby jak najbardziej przypominać tę naturalną. W ten sposób możliwa jest skuteczna korekcja wszelkich asymetrii dzięki czemu cienkie i nieregularne brwi staną się przeszłością. Zabiegi te nie są tanie, jednak nowoczesne barwniki i technologia sprawiają, że trwałość makijażu permanentnego wynosi kilka lat.

Medycyna estetyczna bez wątpienia prężnie się rozwija, a rosnąca świadomość i zainteresowanie klientów sprawiają, że kliniki urody znajdują się obecnie w każdym mieście. Nic dziwnego, bowiem żyjemy w kulturze w której ślady upływającego czasu nie są pożądane a liczy się piękny i młody wygląd.

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


5 + = 10