Jak ważna jest odzież treningowa?

Kierując się na siłownię spotykamy mnóstwo osób ubranych w oryginalną odzież treningową, której cena za komplet nieraz wynosi kilkaset złotych. Zastanawiamy się wtedy po co tak naprawdę ta odzież, skoro jest tak droga. Oczywiście cena ani materiał wcale nie są przypadkowe. Wiele osób kupuję tego rodzaju odzież tylko i wyłącznie żeby się pokazać. Chociaż taka odzież wcale nie jest bezużyteczna. Jest to w większości odzież termoaktywna, która odprowadza ciepło i pot z naszego ciała. Przydaje się także w momencie gdy zamierzamy ćwiczyć jak najbardziej intensywnie, w celu spalenia tłuszczu. To tak naprawdę mała część tego co się kryje za odzieżą sportową.

Odzież rowerowa

Jak można zauważyć rowerzyści także mają specjalne stroje. Najczęściej są one kolorowe i zawierają reklamy danej firmy odzieżowej. To jest charakterystyczne dla rowerzystów, ale można też zauważyć, że ich stroje są wyjątkowo opięte. Cały strój składa się z koszulki, spodenek i butów. Wszystko jest tak dopasowane, że aż czasem za bardzo. Koszulki rowerowe RowerTour są tak opięte, że przedstawiają całą sylwetkę rowerzysty. Jest tak dlatego, ponieważ jadąc na rowerze spotykamy się z oporem powietrza. Jeżeli jesteśmy w stroju, który jest tak dopasowany, to stajemy się dużo bardziej aerodynamiczni. To znowu oznacza mniejsze opory powietrza i łatwiejsze nabieranie prędkości. Ogólnie rzecz biorąc, ze specjalną odzieżą na rower jeździ się dużo łatwiej, a oprócz tego ma ona kilka innych właściwości.

rowerzysta (pixabay.com)

Siłownia

Będąc na siłowni można spotkać wiele osób, które noszą także charakterystyczne i opięte ubrania. Siłownia jest miejscem w którym musimy czuć się komfortowo. Nie zawsze tego typu koszulki będą wygodnym rozwiązaniem do podnoszenia ciężarów, bo mogą w mniejszym lub większym stopniu krępować ruchy. Większość osób na siłowni ubiera się tak tylko dlatego, aby się pokazać. Najlepiej jest dobierać takie ubrania, które nie będą krępować ruchów i będą w miarę wygodne. Dobrze jest gdy są wykonane z bawełny, ponieważ wtedy skóra może „oddychać” i nie doprowadzimy do przegrzewania się organizmu.

Tagged with:     , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


8 − 4 =