Trening na świeżym powietrzu

Obecnie panuje moda na bycie fit i każdy zaczyna ćwiczyć. Do tego dochodzą poważne plany żywieniowe, ponieważ każdy chciałby zostać gwiazdą. To nie jest takie proste, bo każdy wygląda trochę inaczej i nie ma aż takich możliwości, aby mieć doskonałą sylwetkę. Nie oznacza to oczywiście, że jest to niemożliwe, bo w większości przypadków jest to w stu procentach możliwe. Najważniejsze jest zdrowe odżywianie się i dobry rodzaj treningu, który będzie dla nas przyjemny. Nie powinniśmy robić nic na siłę, bo będzie to równoznaczne z tym, że po jakimś czasie po prostu odpuścimy. Jest sporo rodzajów aktywności, które przynoszą uśmiech na ustach, a nie są zbytnio wymagające.

Bieganie

Bieganie to jedna z najlepszych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Można ją uprawiać praktycznie wszędzie i nie ma znaczenia tak naprawdę jakim tempem biegamy. Ważne jest aby trochę się zmęczyć i spalić chociaż małą część tłuszczu. Wiele osób łączy bieganie z lekkim treningiem ogólnorozwojowym. Przykładowo podczas biegu zatrzymują się na kilka minut i robią ćwiczenia takie jak pompki, przysiady, plank czy podciąganie się. Jest to bardzo korzystne dla ogólnego rozwoju mięśni i pomaga utrzymać zdrową, umięśnioną sylwetkę. Przy bieganiu warto pamiętać, że najlepiej biega się po miękkim terenie, bo wtedy nasze kości i stawy nie są aż tak narażone na uszkodzenia. Dobrym pomysłem będzie zakup także butów do biegania, które będą dobrze amortyzować wstrząsy.

rower to doskonały pomysł na aktywność fizyczną (pixabay.com)

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to trochę droższa aktywność od biegania, ponieważ oprócz butów, trzeba wyposażyć się w dobrej jakości rower. Dobre rowery zaczynają się od 1000 złotych w górę, przez co nie jest to aż taki tani sport. Remont starego roweru także raczej się nie opłaca, ponieważ wystarczy spojrzeć na cenę kaset czy przerzutek. Nowe układy przerzutek można znaleźć na stronie: https://www.rowertour.com/p/19461/shimano-rd-m670-slx-shadow-przerzutka-tylna-10rz. Oprócz samego roweru przyda nam się specjalna odzież aerodynamiczna, oraz wyposażenie takie jak oświetlenie czy liczniki. Nie można zapominać także o częściach serwisowych, więc będzie nam potrzebna pompka i smar do łańcucha. Podliczając to wszystko może nam wyjść kolejna kwota rzędu samego roweru, więc zanim zaczniemy poważną przygodę z rowerami, to trzeba się nad tym solidnie zastanowić.

Tagged with:     , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


1 + 5 =