Jakie zlecenia może przyjmować fotograf?

Praca fotografa dla wielu osób to ciągłe robienie zdjęć w miejscach, które się do tego nadają. Wbrew pozorom cała praca fotografa nie opiera się tylko na robieniu zdjęć. Jest jeszcze przecież obróbka, drukowanie, projektowanie albumów i cała reszta. W każdym razie to fotograf decyduje jaką działalność chce podjąć. Najczęściej fotograf ogłasza swoją działalność w wielu kierunkach. To oznacza że jednocześnie prowadzi studio, robi zdjęcia do dokumentów, a w międzyczasie pojawia się na imprezach i większych uroczystościach. To pozwala mu zarobić więcej pieniędzy, ale wszystko i tak zależy od tego, jaką fotograf ma opinię i jakie zdjęcia jest w stanie wykonać.

Praca w studio

Studio fotografa powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Musi tam być miejsce, w którym wykonuje się zdjęcia do dokumentów tożsamości. Na tym można całkiem sporo zarobić, bo zdjęcia do dowodów robione są praktycznie co jakiś czas. Oczywiście zawsze można wywoływać starsze zdjęcia, ale wiele osób decyduje się na robienie nowych. Do tego dochodzi stanowisko biurowe, bo zdjęcia trzeba wywoływać, obrabiać i czasem drukować. Komputer powinien być dość potężną jednostką, bo obróbka zdjęć wymaga solidnej karty graficznej. Na takie stanowisko można stracić sporo pieniędzy, ale jeżeli fotograf nie ma zamiaru obrabiać zdjęć to ilość potencjalnych klientów znacznie spadnie. Oprócz tak ważnych rzeczy warto zwrócić uwagę na swoje portfolio i wywiesić sporo przykładowych zdjęć na ścianach. W ten sposób ozdobione studio, jest wizytówką fotografa.

fotografia na weselu (sxc.hu)

Uroczystości i wesela

Fotograf często zatrudniany jest na różnego rodzaju uroczystości aby uwiecznić najbardziej radosne momenty z życia. Mowa głównie o weselach, bo to one generują najwięcej pracy dla fotografa. Usługi fotografa na weselu są bardzo drogie, ale nic dziwnego skoro czeka go aż tyle pracy. Fotografia ślubna Szamotuły wymaga od fotografa poświęcenia praktycznie połowy dnia oraz całej nocy. Nieraz jest to kilkanaście godzin ciągłej pracy, ale nie w tym leży największy problem. Problem jest taki, że po samym weselu fotografa czeka sporo pracy. Średnio wykonywane jest kilka tysięcy zdjęć, z czego trzeba wszystkie przejrzeć i pogrupować. Niektóre będą nadawać się jedynie do usunięcia, a niektóre trzeba będzie obrobić. Z tego wszystkiego trzeba będzie jeszcze przygotować wiele nośników ze zdjęciami i w wielu przypadkach ozdobny album. Także jedno wesele generuje co najmniej tydzień pracy, więc koszty są jak najbardziej zrozumiałe.

Tagged with:     , , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


8 − 4 =