Postępowanie podczas kolizji drogowych

Można być przez całe życie przepisowym i wzorowym kierowcą, a wypadek może się nawet takiemu przydarzyć. Oprócz nas po ulicach jeździ tysiące innych kierowców. Jedni są doświadczeni i spokojni, inni nerwowi, a jeszcze inni zamyśleni. Przez to że tak wielu nas jeździ po drogach jest olbrzymia szansa, że ktoś się zagapi i doprowadzi do kolizji. Lekkie stłuczki nie są tak naprawdę groźne, bo nie dochodzi do poważnego wstrząsu i zmiany ciśnienia. Przez to ciało nie jest narażone na bezwładny ruch, a to gwarancja że nic nam się nie stanie. W każdym razie po chwili trzeba wyjść i upewniając się że jest bezpiecznie podejść do drugiego kierowcy i ustalić co tak właściwie się stało.

Na własną rękę

W czasie kolizji może się pojawić wiele negatywnych emocji, bo nie można być spokojnym w momencie gdy ktoś wjeżdża nam w samochód. Nerwy mogą doprowadzić do bardzo skrajnych sytuacji, dlatego zanim wyjdziemy z samochodu to warto ochłonąć. Na spokojnie można załatwić praktycznie wszystko, a dobrze będzie gdy sprawca przyzna się do winy. Gdy jest to niezbyt poważna stłuczka, a nasz samochód nie jest w leasing to można się dogadać. Spisuje się w tym celu specjalną umowę, w której sprawca oświadcza że wypadek został spowodowany z jego winy. Do tego można umówić się na jakąkolwiek kwotę i po problemie. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo i niektórzy będą się kłócić, walcząc o swoją rację.

Prawo (pixabay.com)

Gdy sprawca ucieknie

Zdarzają się przypadki gdy kierowca taranuje inny samochód, po czym szybko ucieka z miejsca wypadku. W takiej chwili trzeba jak najszybciej zapamiętać rejestrację i zgłosić sprawę na policję. To jedyny sposób aby zapewnić sobie jakiekolwiek odszkodowanie z tego wstępu. Prawnik Warszawa także może nam aktywnie pomóc w tej sprawie. Niestety takie sprawy najczęściej kończą się w sądzie co nie jest najlepszym rozwiązaniem. Raczej nie ma osoby, która lubi uczestniczyć w rozprawach sądowych, bo jest to niepotrzebny stres a w przypadku kolizji wszystko można było załatwić na miejscu. Plusem takiej rozprawy jest fakt, że osoba która była sprawcą wypadku może dostać zakaz prowadzenia samochodów na jakiś okres i przez to przyczynimy się do częściowego zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Tagged with:     , , , , ,

Informacje o użytkowniku


Warto zobaczyć również następujące wpisy

Dodaj swój komentarz do tego wpisu

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany *


6 + = 8